Web geliştirmeden markalaşmaya ve tasarıma kadar, yeni bir web sitesi başlatırken birçok hareketli parça vardır, ancak SEO stratejisi sonradan düşünülmemelidir.

Aslında, SEO stratejiniz, web sitenize başlamadan önce bile göz önünde bulundurulması gereken başlıca unsurlardan biri olmalıdır. İşleri bir adım daha ileri götürmek için en iyi senaryo, web sitenizin yapınızın, halihazırda sahip olduğunuz SEO stratejisine dayalı olarak inşa edilmiş olmasıdır. Bunu en başından yapmak, web geliştirme, içerik biçimlendirme ve tasarım, URL yapıları ve daha fazlası gibi şeyler için birçok baş ağrısından kurtarır.

Bu nedenle, web sitenizi daha sonra SEO’ya hazır hale getirmek için mücadele etmek yerine (ki bu bana güvenin, her zaman zorlu bir mücadeledir), yeni web siteleri için bu bütünsel SEO kontrol listesiyle başlayın ve kendinize değerli zaman ve kaynaklardan tasarruf edin ve iyi SEO’nun güzelliğini yaşayın (yani gelir) zamanın bir bölümünde.

SEO yeni web siteleri için neden değerlidir?

Yeni web siteleri bebekler gibidir. Henüz dili kavrayamıyorlar (dizine eklenmiş sayfalar yok), çok fazla arkadaşları yok (geri bağlantıları yok) ve bu nedenle de yetkileri yok (yani henüz toplum için fazla bir şey yapamıyorlar).

Zaman geçtikçe Google, web siteniz olgunlaştıkça (SEO stratejisinin doğru yapıldığını varsayarak) değişiklikleri fark etmeye ve uygulamaya başlar ve yakında oyun alanında uğraşmanız gereken bazı büyük çocuklar olduğunu göreceksiniz.

Ama korkmayın, tek ihtiyacınız olan akıllı bir SEO stratejisi.

Bir bebek web sitesi, önce yürümeye başlayan çocuğa, sonra gençliğe ve ardından tam teşekküllü yetişkine ulaşana kadar uzun kuyruklu, düşük rekabetli anahtar kelimelere odaklanarak başlayabilir. Zamanla, biraz hassas SEO sevgisi ve bakımıyla, yeni web siteniz rekabet etmek için büyüyebilir ve hatta en güçlü rekabetin üstesinden gelebilir.

Bu nedenle, bebek web sitenizi bir yetişkine hızlı bir şekilde iletmeye ve rekabeti yenmeye hazırsanız, yeni web siteleri için bu SEO kontrol listesini takip edin!

Yeni Bir Web Sitesi İçin SEO Stratejisi Nasıl Hazırlanır?
Yeni Bir Web Sitesi İçin SEO Stratejisi Nasıl Hazırlanır?

1. Doğru alan adını seçin (daha sonra değiştiremezsiniz!)

Doğru alan adı SEO denkliği ile ilişkilidir, bu nedenle şirketinizi ve marka adınızı alan adınızla uyumlu hale getirmek çok önemlidir. Yeni bir alan adınız olduğunda, aslında SEO’nuzu sıfırdan başlatıyorsunuz.

Peki, bir alan adı nasıl bulunur?

Satın almak istediğiniz alanın müsait olup olmadığını kontrol etmek için bazı popüler seçenekler şunlardır:

Markanızın bir işletme olarak yaptığınıza benzer bir anahtar kelimesi varsa bonus puanlar. Zorunlu olmasa da faydalıdır. Şüpheniz varsa, bir anahtar kelime yerine düzgün bir marka adı seçin.

2. Yüksek hızlı bir web sitesi barındırma sağlayıcısı seçin

%100 çalışma süresi güvenilirliği, hızlı sayfa yükleme süresi ve desteği (özellikle WordPress kullanıcıları için) için Siteground’u kişisel olarak öneririm . Özellikle özel bir IP, SSD, HDD veya diğer depolama biçimleri, işlemci ve işletim sistemleri söz konusu olduğunda, ana bilgisayarın kalitesinin sitenizin performansı üzerinde devasa bir etkisi vardır.

Ve dürüst olalım, ortalama Joe bir web sitesinin yüklenmesi için üç saniyeden fazla beklemez , bu nedenle mükemmel bir barındırma sağlamak SEO stratejinizin ilk adımıdır.

3. Google Arama Konsolu’nu kurun

Google Arama Konsolu , SEO peri vaftiz anneniz gibidir. SEO başarısı elde etmek için ihtiyacınız olan tonlarca şeyi size sağlayacaktır. Google Arama Konsolu ile şunları kontrol edebilirsiniz:

 • Sayfa hızı sorunları

 • Web sitesi tıklamalarını getiren organik anahtar kelimeler

 • Ortalama tıklama oranınız (TO)

 • Site haritası gönderimi

 • Tarama ve dizin hataları

 • Sayfa performansı

…ve daha fazlası!

Google Arama Konsolu

Ancak kendimizi çok fazla aşmadan önce, veri toplamaya başlaması için web sitenizi Google Arama Konsolunda doğruladığınızdan emin olun. Bunu yapmak için burada özetlenen birkaç seçeneğiniz var .

Alan adınızı satın aldığınızda, Google Arama Konsolu çalışır ve çalışır durumda ve hızlı bir ana makineniz var, bir web sitesi için minimum minimum seviyeyi oluşturdunuz ve şimdi SEO stratejinizi geliştirmeye odaklanma zamanı.

Kısa not : Bu aşamada, genellikle tüm pazarlama verileriniz için başlangıç ​​veritabanı olduğundan, web sitenize Google Analytics eklemeyi de Bununla birlikte, AB’deki veri gizliliği değişiklikleriyle ilgili son güncellemelerle, buna çok fazla güvenmemenizi ve ülkenizin müşteri veri gizliliği yasalarına uygun bir analiz platformu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

4. SEO rekabetinizi inceleyin

Web siteniz için gerekli olan şeyleri tamamladığınızda, rekabeti incelemenin zamanı geldi . Rakiplerinizi analiz ederken ve listelerken şu soruları göz önünde bulundurun:

 • Şirketleri sizinkine ne kadar benziyor? Nasıl farklı? Benzersiz satış noktalarına göz atın.

 • Hangi konularda yazıyorlar?

 • Hangi anahtar kelimeler için zaten sıralanıyorlar?

Burada dikkate alınması gereken çok önemli bir şey, gerçek “SEO rakipleriniz”dir. Her işletmenin ürün ve hizmet rakipleri (benzer şeyler satan kişiler) vardır, ancak bu, daha iyi performans göstermeye değer bir SEO stratejisine sahip oldukları anlamına gelmez. Buradaki anahtar, benzer şeyleri kimin sattığını, benzer içerik yazdığını ve en iyi anahtar kelime sıralamasını kimin oluşturduğunu belirlemektir. Bunlar sizin “SEO rakipleriniz” ve yenmek istediğiniz kişiler.

SEO rakiplerinizi belirledikten sonra, bir anahtar kelime boşluk analizi yapmanın zamanı geldi. Bir anahtar kelime boşluk analizi, boşluğu kapatmak için rakiplerinize kıyasla sıralamanız gereken anahtar kelimeleri ortaya çıkarır. Ve biraz kasıtlı filtreleme ile, gerçekten de bu bilgiyi yakında onları geçmek için kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime boşluk analizi yapmak için atılabilir bir kontrol listesi:

 1. Moz gibi bir SEO aracına , seçtiğiniz rakip kök etki alanlarına karşı kök etki alanınızı ekleyin .

 2. Rakip çakışmasını ve paylaşılan anahtar kelimeleri inceleyin.

 3. Bunu bir e-tabloya aktarın ve web sitenizle alakalı anahtar kelimeler için filtreleyin (bu, manuel çalışmanın devreye girdiği yerdir, ancak özellikle anahtar kelime haritanızı oluşturmanıza yardımcı olduğu için, son derece iyi harcanan zamandır).

Anahtar Kelime Boşluğu

Moz ile bir anahtar kelime boşluk analizinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuza ve ücretsiz şablona göz atın .

5. Anahtar kelimeleri araştırın ve anahtar kelime haritanızı oluşturun

Anahtar kelimeler, arama sorgularını SERP’lerde listelenen içeriğinize bağlayan şey olduğundan, SEO stratejinizin merkezinde yer alır.

Google’ın amacı, arama sorgularında kullanılan anahtar kelimeleri kullanarak arama yapanlara en değerli bilgileri (diğer bir deyişle “ arama amacı ” olarak da bilinir) belirlemek ve sunmaktır.

Örneğin, Los Angeles’ta yaşadığınızı ve pizza teslimi siparişi vermek istediğinizi varsayalım, bu nedenle Google’dan “pizza teslimi Los Angeles”sınız. Aşağıdaki resme benzer bir şey açılır (arama geçmişinize ve IP adresinize göre değişiklik gösterse de):

Arama Amacı

 

Arama yapan kişi olarak Google, “arama amacınızın” Los Angeles’taki işletmelerden pizza siparişi vermek olduğunu anlamıştır, bu nedenle SERP’ler doğrudan bu kriterlere uyan işletmeleri gösterir. Google bu konsepti, birisi pizza satın almak, CRM yazılımını karşılaştırmak veya erkek arkadaşı için çorap bulmak isteyip istemediğinden bağımsız olarak, her gün, her gün anahtar kelimeleri içerikle eşleştirmek için kullanır.

Bir anahtar kelime, yalnızca eşleştiği arama amacı kadar güçlüdür.

Diyelim ki vejetaryen yemekleri yapmak istiyorsunuz, ancak bunu yapmak için dünyada her zaman vaktiniz yok, bu yüzden Google’a “hızlı vejetaryen yemekler” yazıyorsunuz.

İlkine dokunduğunuzda yapımının iki saat sürdüğünü görüyorsunuz.

“Öf! Bu değil” diye kendi kendinize düşünüyorsunuz.

Bir sonrakine geçiyorsun ve sonra bir sonrakine.

Son olarak, üçüncü bağlantının yapılması sadece 15 dakika sürer.

“Tamam, şimdi konuşuyoruz!”

Hızlı bir vejetaryen yemek bulmak isteyen ve üçüncü seçeneğin bu “hızlı” kısmı yerine getirdiğini keşfeden yeterli sayıda insan varsa, o zaman sayfanın niyet ve anahtar kelime eşleşmeleri için daha üst sıralarda yer alması ve sonunda ilk seçeneği geçmesi ihtimali vardır.

Şimdi bunu SEO stratejiniz için bağlam içine koyalım.

Arama amacı ve alıcı yolculuğu

Sattığınız ürünle tam olarak eşleşen uzun kuyruklu, düşük rekabetli anahtar kelimeleri ortaya çıkarabilirseniz , SEO’nun geliriniz ve uzun vadeli karlılığınız üzerinde büyük bir etkisi olmasını sağlamanın doğrudan yolu budur.

Arama amacını anlamak, alıcı yolculuğu aşamalarında önemli bir rol oynar, bu nedenle farkındalık, değerlendirme ve karar aşamasında alıcılar için uygun içerik oluşturduğunuzdan emin olmak , en etkili SEO planını gerçekleştirmek için çok önemlidir.

Alıcı Yolculuğu

B2B dünyası için sıklıkla SEO stratejileri oluştururum, bu nedenle okuyucunun karar verme sürecinde nerede olduğunu anlamak çok önemlidir. Birisi “pazarlama otomasyonu nedir” diye arama yaparsa, onlara tam gelişmiş bir yazılım açılış sayfası vermek istemezsiniz çünkü muhtemelen henüz satın almaya hazır bile değillerdir. Sadece pazarlama otomasyonunun ne olduğunu anlamak istiyorlar. İşte burada SEO devreye girer ve marka güvenilirliğini artırmak için bu bilgilendirici içeriği sağlar – oradaki “bilgilendirme” kısmına vurgu yapar. Doğru yapıldığında, aynı okuyucu, satın almaya hazır olduklarında size geri dönecektir.

Pazarlamadaki her şeyde olduğu gibi, yardımcı olmak, hazır olmayan birine agresif bir şekilde bir şeyler satmaya çalışmaktan her zaman daha başarılıdır.

Bu nedenle, anahtar kelimeleri seçerken, aşağıdaki gibi sorular sorarak hem arama amacını hem de alıcı yolculuğunu göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Anahtar kelime, ürün veya hizmetimle gerçekten eşleşiyor mu?

 • Anahtar kelime, müşterilerin satın alma yolculukları boyunca sordukları (veya sorabilecekleri) sorularla eşleşiyor mu?

 • Anahtar kelimenin zorluğu nedir? (o anahtar kelime için sıralanacak rekabet düzeyi)

 • Anahtar kelimenin aranma hacmi nedir?

 • Bu anahtar kelime için SERP’lerde hangi sayfa türleri görünüyor? (blog vs açılış sayfası vs ana sayfa)

Bir numaralı SEO stratejisi gerekli: anahtar kelime haritanız

AS Marketing’de , yeni web siteleri için içerik stratejisi haline gelen bir anahtar kelime haritası oluşturmak için bir SEO çalışma kitabı kullanarak bu anahtar kelime seçim sürecini basitleştiriyoruz :

Adım 1: Sıralamanın ne olduğu, en iyi sayfaların neler olduğu açısından web sitesinin şu anda nerede olduğunu inceler ve önemli SEO ve web sitesi katılım istatistikleri için kıyaslamalar oluştururuz. Yepyeni bir bebek web sitesi ile, bu muhtemelen sıfırdır, ancak sorun değil, çünkü bu oyun kitabı aynı zamanda SEO sıfırlarını kahramanlara dönüştürüyor!

Adım 2: En iyi SEO rakiplerine dayalı bir anahtar kelime boşluk analizi yapıyoruz, kendi anahtar kelime araştırmamızla anahtar kelime listesini genişletiyoruz ve ardından istenen iş hedeflerine ulaşabilecek bir web sitesi yapısı oluşturuyoruz. Web sitesinin nerede olduğunu ve nerede olmak istediğini bilirsek, bunu gerçekleştirmek için strateji oluşturabiliriz. Ayrıca, web sitesinde arama yaparken kullanıcıların Google organik aramadan gelen içeriği nasıl bulacağını da göz önünde bulunduruyoruz, bu nedenle her zaman bir denge bulmaya çalışıyoruz.

3. Adım: Ardından, ilgili tüm ürün veya hizmet anahtar kelimeleri dahil olmak üzere tüm alıcı yolculuğunu kapsayan kapsamlı bir anahtar kelime listesi oluşturur ve bunu ana içerik dikeyleri (zaman içinde organik arama hacmini ölçekleyen ve birleştiren içerik) halinde düzenleriz. İçerik dikeyleri genellikle sektör sayfaları, blog, kullanım senaryosu sayfaları, ürün sayfaları ve daha fazlası gibi web sitesi bölümleridir.

Adım 4: Şimdi SEO stratejinizin en önemli parçası olan anahtar kelime haritasının zamanı geldi. Bu haritayı oluştururken, anahtar kelimeleri kümeleriz (ilgili anahtar kelimeleri gruplara ayırırız), böylece açılış sayfaları, blog makaleleri, hizmet sayfaları veya koleksiyonlar ve ürünler açısından tam olarak hangi sayfaların oluşturulacağını biliriz. Daha da önemlisi, bir web sitesi için denemek ve sıralamak için en verimli anahtar kelimeye de uyum sağlıyoruz. Bunu öğrendikten sonra URL’leri, başlıkları, meta verileri ve daha fazlasını yazarız.

Size daha iyi bir fikir vermek için, e-tablodaki bir anahtar kelime haritası örneğini burada bulabilirsiniz :

Anahtar Kelime Haritası

 

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, içerik takviminizi oluşturmak ve web sitenize hayat vermek.

6. Stratejik bir içerik takvimi oluşturun (ve yayınlamaya devam edin)

Tutarlı ve kasıtlı olarak yapıldığında, stratejik bir içerik takvimi doğal olarak müşterileri çeker ve anahtar kelimeler için sıralamanıza yardımcı olur.

Böyle bir içerik planının nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Anahtar kelime haritanızın bölümlerine öncelik verin: 100’den fazla sayfaya yayılan bir anahtar kelime haritasına sahip olabilirsiniz. Bu aslında iyi bir şey, çünkü organik trafik biriktirmek için çok fazla alanınız olduğu anlamına geliyor (Unutmayın, HubSpot gibi milyonlarca aylık trafik web siteleri bile sıfırla başladı!). Başlangıç ​​olarak, ürün veya hizmet sayfaları gibi web sitenizin hemen ihtiyaç duyduğu sayfalara, dönüşüm sağlama ve işletmeniz için gelir sağlama olasılığı en yüksek olan sayfalara öncelik vermek isteyeceksiniz.

 2. İçeriğinizi optimize edin: Sıralayan içerik yazmak, en iyi uygulama esnekliğini gerektirir. H1, URL ve meta verilerde anahtar kelimeler kullanmayı unutmayın. Anahtar kelimeleri arama amacı ile gerçekten eşleştirdiyseniz, bu zaten doğal olarak yazmaktan gelir – anahtar kelime doldurma işlemi ortadan kalkar!

 3. Anahtar kelime sıralamalarınızı takip edin: İçeriği yayınladıktan sonra, nasıl performans gösterdiğine dikkat edin. En alttan başlasanız bile, Google içeriğinizi güvenilir olarak algıladığından, iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığından ve Alan Adı Otoriteniz arttığından içerik zamanla kesinlikle yukarı çıkabilir. Sabır burada bir erdemdir!

 4. Tutarlı bir şekilde yayınlayın: Bu son üç noktayı iyileştirmek için tutarlı bir yayınlama programına ihtiyacınız var. Kesin bir sayı yok, ancak genellikle ayda en az 4 yeni web sitesi sayfası öneriyorum. SEO’nun bileşik bir etkisi olduğunu unutmayın; bu nedenle, tek tek sayfalar ne kadar sıralanırsa, tüm alan adınızdaki içeriğin o kadar yüksek olması olasıdır.

7. Optimize edilmiş bir URL yapısı sağlayın

Yukarıda içerik takvimi bölümünde URL’nize anahtar kelimeler koymaktan kısaca bahsetmiştim, ancak içeriğinizin düzgün bir şekilde kurulmasını sağlamak için çok önemli olduğu için tekrar bahsedeceğim.

Bu, kurgusal bir web sitesinde şu şekilde çalışır:

 1. www.catsinabag.com resmi alan adınızdır

 2. www.catsinabag.com/blog/ , /blog’un ana sayfa olduğu blogunuzun URL’sidir.

 3. www.catsinabag.com/blog/cat-food-for-cats , “kediler için kedi maması” anahtar kelimesi için sıralamaya odaklanan bir blog makalesinin URL’sidir.

Rand Fishkin’in deyimiyle , “Kullanmadığınız başka anahtar kelimeler veya belirli anahtar kelimelerle hedeflemediğiniz URL’ler varsa, bunu bu süreçte yaparsınız. Bu şekilde izlerinizi kapatıyorsunuz, erkenden kapsanan kelimeler ve ifadeler olduğundan emin oluyorsunuz.”

Ayrıca URL’lerin kalıcı olduğunu unutmayın, bu nedenle birini değiştirmek, o URL’ye eklenmiş herhangi bir SEO’yu sıfırdan başlatmak gibidir. Organik trafikte veya sıralamalarda ani düşüşleri önlemek için URL dostu bir sistem seçmek ve buna bağlı kalmak her zaman en iyisidir. Bunları güncellemeniz gerekiyorsa, eski URL’yi yenisine yönlendirdiğinizden emin olun, böylece ona bağlı herhangi bir geri bağlantı kaybolmaz.

8. Önemli Web Verilerini ve sayfa deneyimini gözden geçirin

Doktorda temel yaşamsal değerlerinizi kontrol etmeye gittiğinizde, aynısını web sitenizin gereksiz sorunlardan uzak durması için yapmalısınız.

Bu neden önemli?

İşte deneyimli bir SEO olarak iki sentim ve Google’dan ilgili algoritma güncellemeleriyle ilgili biraz bilgi :

SEO bir süredir var. Dışarıda tonlarca içerik var ve her gün daha fazlası yayınlanıyor. Bu, Google’ın en üst sıraları kime vereceğini ayırt etmekte giderek daha fazla zorlandığı anlamına gelir, bu nedenle CWV ve sayfa deneyimi, SEO kazananlarını ve kaybedenlerini ayırt etmenin bir yoludur. SEO artık sadece anahtar kelimeleri doğru yerlere koymakla ilgili değil, aynı zamanda içerik biçimini, tasarımı, sayfa yükleme hızını ve ayrıca sayfadaki zaman ve hemen çıkma oranları gibi kullanıcı davranışını da içeriyor.

Özetle, sürdürülebilir SEO başarısı artık tıklama ile bitmiyor, sürekli olarak sıralamada yer alabilmek için okuyucularınızı sayfadayken tüm kalbiyle memnun etmeniz gerekiyor.

Web sitenizin Önemli Web Verilerini ve site hızı bilgilerini gözden geçirmenin en basit yolu, alan adınızı PageSpeed ​​Insights’a yerleştirmektir .

Bu, SEO’nun son derece teknik bir parçası olsa da, PageSpeed ​​Insights hataları hızlı bir şekilde tespit eder ve bunları sade bir İngilizce ile nasıl düzeltebileceğinizi önerir.

İşte sonuçların nasıl görünebileceğine dair bir örnek:

Temel Web Verileri Değerlendirmesi

Sarı veya kırmızı olarak gelen bir puanınız varsa, geliştirmek için geliştiricinize gösterebileceğiniz öneriler göreceksiniz.

9. Erişilebilirliği gözlemleyin

Erişilebilirlik , basitçe, kullanıcıların (ve arama motorlarının) web sitenizdeki bilgilere erişmesinin ne kadar kolay olduğu anlamına gelir. Bu unsur bir sıralama faktörü olarak dikkate alınır. Herkes için erişilebilir bir site istiyorsunuz, değil mi? Elbette, içeriğinizin doğru şekilde dizine eklendiğinden ve tarandığından emin olmak isteyeceksiniz, ancak bunun olmasını sağlamak için şu adımları da uygulayabilirsiniz:

 • Görüntülerdeki alternatif metni optimize edin (ekran okuyucular için)

 • Yeterli kontrast kullanın (renklerinizin göze hoş gelmediğinden emin olun)

 • Düğmeler gibi öğeleri doğru şekilde etiketleyin

 • Yazı tipi boyutunu okumak için yeterince büyük yapın

10. Tanıtın, tanıtın, tanıtın

SEO için olsun ya da olmasın, web sitenizin içeriği sadece yayınlanıp orada oturmamalıdır. SEO söz konusu olduğunda “inşa edin ve gelecekler” ifadesi tamamen yanlıştır.

İçeriğinizi oluşturmak için çaba harcadınız, bu nedenle izleyicilerinize gösterilmeyi hak ediyor. Halihazırda güçlü bir varlığa sahip olduğunuz yeri düşünün ve bundan yararlanın. Belki sosyal medyada, YouTube’da veya e-posta listenizde. Durum ne olursa olsun, web sitenize daha fazla trafik çekmek için diğer kanalları nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Bu da SEO’nuzu geliştirir, çünkü web sitenizde ne kadar çok insan vakit geçirirse, Google o kadar güvenilir içeriğe sahip olduğunuzu belirler.

Tüm SEO çabalarınız söylenip yapıldığında umduğunuz çekişi alamıyorsanız, ilk birkaç ay için ücretli trafiği bile düşünebilirsiniz (sonuçta Google paralarını sever ve ödeyenleri ödüllendirir). Bunu yapmak, web sitenizin tasarımını ve içeriğini tıklama başına ödeme yapan ziyaretçilerle test etmenize yardımcı olacaktır, böylece SEO’nuzu buna göre hızlı bir şekilde ayarlamak için bu verileri kullanabilirsiniz!

Artık SEO başarısı için hazırsınız!

Sonuç olarak, SEO bir maratondur, bir sprint değil. Genel odak noktanız, başlangıçtan itibaren güçlü bir web sitesi yapısı oluşturmalı, böylece kolayca ölçeklendirebilir ve aylık organik trafik biriktirebilirsiniz.

SEO stratejinizle birlikte hareket ederken, en iyi sonuçları elde etmek için optimize edebilmek için izlemeye ve güncellemeye devam edin. Sürekli değişen rakip stratejileri ve trendleri ile SEO stratejiniz asla otomatik pilota alınmamalıdır. Tutarlı sıkı çalışma tutarlı sonuçlar getirir.

İşte karşınızda – yeni web siteleri için kurşun geçirmez bir SEO kontrol listesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

seo analizi