2021 Reklam Hesabı Kısıtlanması Çözüm Yolları - Barış Okan Fındık
Sosyal Medya

2021 Reklam Hesabı Kısıtlanması Çözüm Yolları

Bir bakıyorsunuz durduk yere hesabınıza reklam kısıtlaması gelmiş. Daha da kötüsü, hesabınızı düzgün kullanıyorsunuz ve neden kısıtlandığını bilmiyorsunuz.. İşte bazı, Reklam Hesabı Kısıtlanması Çözüm Yolları:

Reklam hesabı kısıtlanması çözüm yolları

1- Reklam İlkeleri

Öncelikle Facebook reklam verme ilke ve kurallarını gözden geçirin. Reklam metniniz veya görseliniz siz farkında olmadan hesabınızın kısıtlanmasına sebep olmuş olabilir.

Genelde tekrar eden ihlaller sonucu hesaplar kapatılır. Bu nedenle bilgilenmeniz önemlidir.

2- İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

İki faktörlü kimlik doğrulaması Facebook tarafından özellikle istenilen bir özelliktir.

Facebook Business Manager sayfanızın en altındaki ”işletme bilgileri” segmentinden bu özelliği aktif ediniz.

3- Hesap Doğrulama

Hesabınızın doğrulandığından emin olmanız lazım.

Bu işlemi yapabilmek için Facebook business manager sayfanızdan yine işletme bilgilerine giderek ”işletmemi doğrula” butonuna tıklayın ve işlemleri gerçekleştirin.

Burada vergi levhası veya kimlik belgeniz gerekecektir.

4- Değerlendirme Talep Edin

Bu adımları gerçekleştirdiyseniz, Facebook business manager üzerinden ”hesap kalitesi” segmentinden değerlendirme talep ediniz.

Facebook sizden kimlik isteyecektir. Kimliğinizin fotoğrafını ışıklı ve temiz bir ortamda çekip buraya yükleyin.

5- Facebook İle İletişim 1

Kimlik yüklemesi yaptıktan sonra, karşımıza ”Neden değerlendirme talep ediyorsunuz?” kısmı çıkacaktır.

Burada ”Başka bir neden” seçeneğini seçiyoruz ve çok kibar bir dil ile, kendinizi tanıtıp, Facebook reklamlarınıza devam etmek istediğinizi ve ihtiyacınız olduğunu, reklam ilkelerini okuduğunuzu, hatanızı anladığınızı bir daha yapmayacağınızı belirtip kısıtlamanın kaldırılmasını rica eden uzun bir paragraf yazıyoruz.

6- Facebook İle İletişim 2

Buradan gelen geri dönüşü beklerken, Facebook’un canlı destek ekibine ulaşıp onlara da sorunuzu belirtebilirsiniz ancak fazla yardımcı olmadıklarını belirtmekte fayda var, genelde değerlendirme yaptıysanız bekleyin gibi cevaplar veriyorlar.

7- Bekliyoruz

Tüm işlemleri yaptıktan sonra bekleme sürecine giriyoruz. Bu süreçte eğer Facebook’tan geri dönüş alamıyorsanız 2-3 günde bir 5.adımda yazdığınız paragrafı tekrardan onlara gönderebilirsiniz.

Facebook’tan maksimum 10-15 iş gün içinde olumlu veya olumsuz cevap gelecek hem de Instagram ve Facebook reklam kısıtlanmanız kalkacaktır. Reklam Hesabı Kısıtlanması Çözüm Yolları

Instagram’da Daha Fazla Beğeni Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı