2021 Instagram Para Kazanma Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır? - Barış Okan Fındık
Sosyal Medya

2021 Instagram Para Kazanma Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram para kazanma özelliği (Monetization) açıldı. Peki nedir bu özellik? Instagram, kullanıcılarının ve markaların platformda daha aktif bir şekilde kullanımını sağlamak için, 3 farklı instagram para kazanma şekli üzerinde çalışıyor. Artık içerik üreticileri instagram üzerinden çok kolay bir şekilde para kazanabilecek.

Instagram Para Kazanma Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram Para Kazanma Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kimler Bu Özellikten Yararlanabilir?

Instagram para kazanma özelliği, şu anda hangi kullanıcıların bu özellikten tam olarak yararlanabileceğini söylemese de, çoğu özelliğinde olduğu gibi hesapların:

  • Özgün içerik üretiyor olması
  • Hesap gizliğinin herkese açık olması
  • İşletme hesabı olması

Gibi özelliklerinin aktif olması gerekmektedir.

Instagram’ın Planladığı Para Kazanma Özellikleri

  1. Affiliate Programı
  2. Ürün Satışı
  3. Ücretli İnfluencer Paylaşımları

    Instagram Para Kazanma Özellikleri
    Instagram Para Kazanma Özellikleri

Affiliate Programı ile Instagram Para Kazanma

Affiliate programı ile artık Instagram Mağaza’da gördüğünüz herhangi bir ürünü hikayenizde paylaşarak, yapılan satıştan komisyon alabileceksiniz.

Satış ve komisyon direkt olarak Instagram uygulaması üzerinden olacağı için marke ile iletişime geçmenize hiç gerek kalmayacak. Sizler sadece ürünü paylaşın ve satıştan gelen komisyonunuzu alın sadece bu kadar.

Ürün Satışı

Herhangi bir web siteye sahip olmadan, direkt olarak Instagram ve Facebook üzerinden ürünlerinizi listeleyip, yine direkt olarak uygulamalar üzerinden müşterileriniz ürünleri satın alabileceklerdir. Siz yine satış yaptığınızda paranızı direkt olarak Instagram’dan alacaksanız.

Ücretli Influencer Paylaşımları

Instagram uygulamasının içine, markalar ile influencerları birbirine bağlayan bir araç görevi gören bir sayfa ekleyecek. Bu sayede markalar kendilerine en uygun influencerları, influencerlar ise kendilerine uygun markaları bulup çalışmaya başlayabilecek.

Son olarak, Reels üreticilerine de yakında ödemeye yapılmaya başlanacak. Ancak burada da yine hesaplardan özgün içerik üretmesi en önemli etken olacak. Instagram para kazanma özelliğinin aktif olması için içerik üretmek zorunlu kılınacak. Yani kopyala yapıştır (başkasından alınan içerikler) için ödeme yapılmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı