2021 Hemen Çıkma Oranı (Bonce Rate) Nasıl Düşürülür?
SEO

2021 Hemen Çıkma Oranı (Bonce Rate) Nasıl Düşürülür?

Hemen çıkma oranı bir ziyaretçinin sitenizde aktif kalma süresiyle doğru orantılıdır. Genel olarak ziyaretçileriniz sitenizde uzun vakit geçirmez çok kısa süre sitenizde gezinir ise hemen çıkma oranı çok yüksek olur.

hemen-cikma-orani
Hemen Çıkma Oranı (Bounce Rate) Nedir?

Hemen Çıkma Oranı Neden Yüksek Olur?

Sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde uzun süre kalmaz ise bu oran otomatik olarak yüksek olur. Bu yüzden google sıralamanız oldukça düşer. Çünkü oranı yüksek olan siteler google tarafından olumsuz olarak değerlendirilir. Bu yüzden sıralama ve hit kaybı yaşamanıza yol açar. Bunun için bu oranı düşürmeniz gerekiyor.

Hemen Çıkma Oranının Yüksek Olmasının Sebepleri?

Sitenizin yavaş olması, ziyaretçinin sitenizde çok vakit kaybedip aradığını bulamaması ziyaretçiyi siteden çıkartır ve bu otomatik olarak kişinin hemen siteden çıkmasına sebep olur bu nedenle oldukça yüksek olur. Bunun için olarak sitenizin optimizasyonunun iyi olması gerekir. Yazılarınızdaki görsellerin boyutunu (kb) oldukça düşük yüklemelisiniz ki bir ziyaretçi yazınıza tıkladığı anda vakit kaybetmeden yazıya ulaşabilsin.

Hemen Çıkma Oranının Yüksek Olmasının Sebepleri
Hemen Çıkma Oranının Yüksek Olmasının Sebepleri

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür?

Sitenizdeki tasarımı sadeleştirmeniz ve sitenize giren ziyaretçiye direkt istediğinizi sunabilmelisiniz. Ziyaretçi sitenize girdiği zaman aradığını hemen bulabilmeli. Ziyaretçiyi labirente sokma çabası oldukça zararlıdır asla bunu yapmayın. Bu oranı düşürmek istiyorsanız ziyaretçiye istediğini hemen verebilmelisiniz ki kişi direkt bilgiye ulaşabilsin sıkılmadan sitenizde vakit geçirebilirsin. Bu sayede bu oran oldukça düşecektir.

Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı sosyal medya uzmanı